Bezpieczeństwo wyrobów przemysłowych

Bezpieczeństwo wyrobów przemysłowych

30 kwietnia 2015 Wyłącz przez Monika

Osoba odpowiedzialna za magazynowanie i transport wyrobów w zakładzie produkcyjnym powinna zadbać o to, aby całość była odpowiednio zabezpieczona przed wszelkimi zniszczeniami. Jest to ogromnie ważne, ponieważ często zdarza się tak, że właśnie na tych etapach produkcji dochodzi do jakichś uszkodzeń, które następnie trafiają do odbiorców. Jeżeli otrzymują oni takie produkty to mogą zweryfikować naszą jakość i po prostu zdecydować się później na kupno produktów u innej firmy. Dlatego tak ważne jest, aby rozwiązać w jakiś sposób problemy, które powstają właśnie podczas składowania i przemieszczania gotowych już wyrobów. Często problemem są nawet warunki pogodowe, które negatywnie oddziałują na ładunek i ich opakowania. Szczególnie deszcz i wilgoć, która zawarta jest w powietrzu. Jeżeli chcemy sobie z tym poradzić to musimy zacząć stosować dodatkowe zabezpieczenia, które będą w stanie zabezpieczyć nasze wyroby.

Magazynowanie

Jeżeli magazynowanie produktów odbywa się jedynie pod zadaszoną wiatę to wyroby nie są odpowiednio chronione. W dalszym ciągu mogą zostać zmoczone przez deszcz, gdy wieje mocny wiatr lub również poprzez samą wilgoć, która zawarta jest w powietrzu. Dobrym materiałem, który zabezpieczy takie produkty jest plandeka. Jest to materiał, który wykazuje się właściwościami hydrofobowymi, co oznacza między innymi, że jest nieprzemakalny. Będzie w stanie ochronić magazynowane przedmioty przed wodą w każdej postaci – czy to zwieszonej w powietrzu jako wilgoć czy też przez bezpośrednim oddziaływaniem deszczu.

Plandeka

Plandeka to niedrogi sposób na zabezpieczenie ładunków (sxc.hu)

Plandeka to niedrogi sposób na zabezpieczenie ładunków (sxc.hu)

Tego rodzaju materiały stosuje się powszechnie, ponieważ są one nie tylko trwałe, ale też tanie. Możemy kupić je w większej ilości i później samemu dostosowywać do własnych potrzeb. Jeżeli mamy odpowiednią ilość materiału to możemy zastosować akcesoria plandekowe, aby móc je związać czy zabezpieczyć w lepszy sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować plandekę idealnie do miejsca, które chcemy zabezpieczyć. Równie dobrze możemy w ten sposób zabezpieczyć samochód, który posiada nadwozie typu pick-up. Konieczne będzie jednak wykonanie stelażu, na którym materiał będzie mógł się opierać. Są to rzeczy proces i bez większych trudności każdy będzie mógł sobie poradzić. W ten sposób uda się nam uchronić produkty przed uszkodzeniem i sprostać oczekiwaniom klientów i kontrahentów.

Warto zajrzeć również na: