Bezpeiczeństwo urządzeń domowych

Bezpeiczeństwo urządzeń domowych

15 lipca 2015 Wyłącz przez Daniel

W świecie, którym przyszło nam żyć ogromną rolę odgrywa bezpieczeństwo. Na co dzień korzystamy z wielu rzeczy – niektórych bardzo zaawansowanych technicznie – mogących powodować spore zagrożenie i doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre z przedmiotów nas otaczających są niebezpieczne i w niekorzystnych sytuacjach mogą stać się śmiercionośnymi broniami. Dlatego warto wiedzieć z czym mamy do czynienia oraz co powinniśmy robić, aby nie dopuścić do tego, żeby wydarzyło się coś złego. Weźmy na przykład ekspresy do kawy. Są one powszechne i w wielu domach możemy z ich korzystać. Są to jednak uradzenia ciśnieniowe, które mogą być zagrożeniem dla użytkownika jeżeli na przykład dojdzie do zbyt wielkiego wzrostu temperatury. Jeżeli urządzenie się zepsuje to mogą dziać się z nim różne rzeczy. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce to nastąpi rozerwanie go na drobne kawałeczki mogące nas ranić. Dodatkowo wrząca woda może spowodować obrażenia.

Ekspres do kawy

Na szczęście projektanci takich urządzeń są świadomi tego, że coś takiego może mieć miejsce. Dlatego montowane są zawory bezpieczeństwa Poznań mające raz na zawsze wyeliminować takie problemy. Zasada działania jest niezwykle prosta i każdy będzie w stanie ją zrozumieć. Wzrost ciśnienia może powodować, że dojdzie do rozerwania całego ekspresu. Jeżeli jednak zostanie zamontowany taki zawór to niemożliwy będzie tak duży wzrost ciśnienia, ponieważ wcześniej powietrze nagromadzone w środku zostanie wypuszczone i w ten sposób poziomy wyrównają się. Montowane są one na wszystkich urządzeniach, które są pod ciśnieniem.

Wnętrze pralki (sxc.hu)

Wnętrze pralki (sxc.hu)

Garnki do gotowania

Z tego samego powodu w niektórych garnkach z pokrywką znajdują się niewielkie otworki. Gdyby ich nie było to uświadczylibyśmy, że podskakuje ona podczas gotowania np. zupy. Dzieje się tak, ponieważ na skutek zwiększenia temperatury dochodzi do zwiększenia ciśnienia w środku, które uchodzi poprzez podniesienie przykrywki. W momencie, gdy jest specjalny otwór to taki problem się nie zdarza, ponieważ jest ono wyrównywane przez cały czas. Gotowanie ciśnieniowe wykorzystywane jest w urządzeniu kuchennym, które nazywamy szybkowarem. Może być ono niebezpieczne w rękach niedoświadczonego kucharza.

Warto zajrzeć również na: