Bepzieczeństwo mieszkańców i domowników

Bepzieczeństwo mieszkańców i domowników

19 grudnia 2014 Wyłącz przez Maks

Zabezpieczanie własnego domu jest zadaniem niezwykle ważnym. Szczególnie w przypadku osób, które mają posiadłość oddaloną od cywilizacji o znaczną odległość. W ten sposób dom staje się niezwykle łatwym łupem i może zostać w każdym momencie napadnięty. Jeżeli nie chcemy do tego dopuścić to powinniśmy zrobić coś, żeby zabezpieczyć nasz dom przed włamywaczami. Jest to niezmiernie ważne i dlatego powinniśmy robić wszystko, aby poradzić sobie z tym w jak najlepszy sposób. Na rynku dostępnych jest sporo rozwiązań, które pomogą nam zwiększyć bezpieczeństwo własnego terenu. Począwszy od nowoczesnych systemów, które służą do wykrywania i sygnalizowania o włamaniu, a także bardziej konwencjonalne rozwiązanie jak spuszczanie psa z łańcucha w momencie, gdy nie jesteśmy w domu. Niezależnie od zastosowanych metod, mamy szansę aby zabezpieczyć swoje mieszkanie przed złodziejami oraz przed włamywaczami.

Bezpieczeństwo domu

Ciekawe zastosowanie rolet (sxc.hu)

Ciekawe zastosowanie rolet (sxc.hu)

Na samym początku powinniśmy zadbać o to, żeby sam dom był dobrze zabezpieczony przed wtargnięciem. Przede wszystkim powinniśmy zabezpieczyć jakoś okna. Do tego celu możemy wykorzystać kraty, które jednak nie będą najlepszym rozwiązaniem, ponieważ będą one przypominały nam więzienie lub inny zakład zamknięty. Dobrze sprawdzi się też użycie rolety zewnętrznej, które stanowią całkiem dobre zabezpieczenie, ale w prosty sposób można je podciągnąć i odsłonić całą powierzchnię okna. Kolejną niezmiernie ważną rzeczą jest zastosowanie drzwi, które posiadają systemy przeciwwłamaniowe. Są one wytrzymałe i skutecznie chronią nasz dom przed prób wtargnięcia przez osoby niepowołane. Kosztuj one sporo, ale jest to pierwsza rzecz, która powinna znaleźć się w naszym domu.

Monitoring

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest monitoring. Za jego pomocą możemy obserwować teren własnej posesji w czasie rzeczywistym. Istnieje też możliwość nagrywania wszystkiego na taśmy, aby później można było je przeglądać. Jest to rozwiązanie skuteczne, bo sama obecność kamer powoduje, że ludzie nie zdecydują się na wtargnięcie do takiego mieszkania. Działa to w sposób psychologiczny – nikt nie zaryzykuje tego, że będzie mógł zostać rozpoznany na późniejszym materiale dowodowym, czyli nagraniu z monitoringu. Dlatego takie osoby raczej odpuszczają sobie tego rodzaju domy. Właściciele zdają sobie z tego sprawę i dlatego znacznie częściej osoby decydują się na atrapy kamer, a nie na same urządzenia do nagrywania.

Warto zajrzeć również na: