Bałagan w mieszkaniu kawalerskim

Bałagan w mieszkaniu kawalerskim

28 listopada 2014 Wyłącz przez Maks

Mieszkanie kawalera z reguły nie prezentuje się zbyt dobrze. Wynika to przede wszystkim ze sposobu życia takich osób. Przeważnie żyją od jednej imprezy do drugiej i nie mają czasu, aby zająć się domem i np. jego porządkiem. Dlatego panuje bałagan, którego posprzątanie będzie wymagało sporej ilości czasu. Musimy od czasu do czasu ogarnąć mieszkanie, ponieważ w przeciwnym razie nie będziemy mogli nikogo zaprosić do siebie. Warto więc znaleźć przynajmniej jeden dzień w tygodniu, aby móc przeznaczyć go właśnie na prace porządkowe i doprowadzanie wszystkiego do przynajmniej względnego porządku. Wiadomo jest, że wielu mężczyzn nie przykłada dużej uwagi do wyglądu, ale nie oznacza to, że mamy mieszkać w syfie. Szczególnie jeżeli dotyczy one produktów spożywczych i ogólnego bajzlu w kuchni. Może się to zakończyć zalęgnięciem owadów i w konsekwencji przeprowadzeniem procesu dezynsekcji. Są to duże koszty więc lepiej się na coś podobnego nie narażać. Lepiej od czasu do czasu wyrzucić worek ze śmieciami oraz pozmywać talerze i naczynia.

Bałagan

Sprzątanie(sxc.hu)

Sprzątanie(sxc.hu)

Z reguły uważa się, że sprzątanie nie przystoi mężczyzną i jest pracą typowo kobiecą. W dzisiejszym świecie na pewno tak nie jest, bo coraz mniejsza liczba kobiet decyduje się na zostawanie gospodynią domową, która będzie prowadziła cały dom. W przypadku kawalera nawet nie ma takiej osoby, która mogłaby zajmować się tym w zastępstwo. Dlatego faceci również są zmuszeni, aby dbać o swoje mieszkanie. Zakładamy, że wynajęcie sprzątaczki nie wchodzi grę, ponieważ są to spore koszty, na które nie wszystkich jest stać. Osoba samotna musi radzić sobie z wieloma problemami, ponieważ nikt jej w niczym nie wyręczy. Musi nauczyć się nie tylko sprzątać, ale też gotować, prać itd.

Kable i przewody

Przeciętny mężczyzna ma bardzo wiele sprzętu elektronicznego i gadżetów. Zaczynając od komputera, po konsole do gier, telefony, odtwarzacze muzyki itd. to wszystko powoduje, że w mieszkaniu znaleźć można niezliczoną ilość przewodów. W przypadku, gdy nie są one zamaskowane to mogą powodować, że cała przestrzeń pokoju będzie powodowała skupienie się właśnie na nich. Warto jest kupić opaski zaciskowe, aby móc nad nimi zapanować i schować je na przykład za biurkiem. Jest to prosta rzecz, która jednak potrafi w dużym stopniu wpłynąć na to jak pomieszczenie będzie się prezentowało. Warto zastosować taka sztuczkę również u siebie.

Warto zajrzeć również na: