Awarie sprzętu na budowie

Awarie sprzętu na budowie

25 listopada 2015 Wyłączone przez Daniel

Praca na budowie nie należy do prostych. W większości przypadków jest to bardzo skomplikowany proces, który będzie mógł rozciapać się w czasie. Jeżeli więc nie chcemy narażać się na zbyt wielkie problemy to będziemy musieli mieć nad wszystkim pieczę. Nadzorem na placu budowy zajmuje się kierownik. To właśnie on jest odpowiedzialny za wszystko to, co dzieje się podczas realizacji. Do jego obowiązków należy również dotrzymywanie określonych terminów. Jest to rzeczą naprawdę ważną, ponieważ jeżeli z jakiegoś powodu będą one przekroczone to może skutkować to karami umownymi, które egzekwować będzie inwestor. Dla niego każdy dzień zwłoki stanowi pewną stratę i dlatego zależy mu na tym, aby możliwe stało się otworzenie takiego obiektu możliwie jak najszybciej. Niestety nie będziemy mieli na to wpływu, ponieważ jest wiele takich sytuacji losowych, które mogą się wydarzyć, ale równie dobrze nie muszą. Do nich zaliczyć można przede wszystkim przestoje wynikające z awarii maszyn stosowanych podczas takich prac. Jest to dość typowe i niestety będziemy mieli problemy z tego rodzaju maszynami nie jeden raz. W takim przypadku konieczne będzie znalezienie osób, które będą mogły w szybkim tempie przywrócić je do stanu używalności. Oczywiście takie rzeczy nie będą zbyt tanie i konieczne będzie wykonanie wielu rzeczy, które pozwolą nam na poradzenie sobie z takimi zagrożeniami.

Awarie na budowie

Jeżeli awaria będzie dotyczyła takich sprzętów jak koparki czy zagęszczarki to naprawienie ich nie powinno stanowić szczególnie wielkiego problemu. Jest wiele firm, które specjalizują się w takich naprawach i o ile uszkodzenia nie są jakieś wielkie to będziemy mogli sobie z nimi poradzić na miejscu. Gorzej jednak jeżeli uszkodzeniu ulegną takie elementy jak chociażby węzeł betoniarski. Jest to maszyna, która jest znacznie rzadziej wykorzystywana i automatycznie jest mniej osób, które wiedzą w jaki sposób je naprawić. Jest to więc poważnym problemem, który może spędzić kierownikowi budowy sen z powiek. Na szczęście są takie formy, które oferują serwis węzłów betoniarskich. Korzystanie z ich usług może być wybawieniem dla niejednej budowy. Są to osoby doświadczone, które mają doświadczenie nie tylko w serwisowaniu, ale również zabezpieczaniu i montażu takich instalacji. Mamy więc pewność, że po takich naprawach wszystko będzie działało w taki sposób jak trzeba.

Koparka (sxc.hu)

Koparka (sxc.hu)

Naprawy

Niestety nie ma szansy na to, aby zabezpieczyć się przed takimi awariami. Zdarzają się one często, ponieważ taki sprzęt pracuje pod ogromnym obciążeniem. To niestety powoduje, że takie urządzenia nie są w stanie wytrzymać niektórych naprężeń i zwyczajnie dochodzi do wcześniejszego zużycia się danych elementów. Musimy więc minimalizować ryzyko wystąpienia takich usterek. Można to osiągnąć poprzez mniej obciągającą pracę oraz przez regularne ich serwisowanie i konserwację. W ten sposób będziemy mogli zmniejszyć intensywność takich awarii i sprawić, że nie będziemy musieli tak często walczyć z czasem na placu budowy. Warto jest mieć również inne urządzenia w zanadrzu, aby móc wymienić je na sprawne, gdy zajdzie taka potrzeba.

Warto zajrzeć również na: