Automatyczne bramy przesuwne. Wygoda i użyteczność.

Automatyczne bramy przesuwne. Wygoda i użyteczność.

9 września 2014 Wyłącz przez Maks

Każdego dnia mamy do czynienia z takimi rzeczami, które są frustrujące i powodują pewne problemy. Tym bardziej, że są na tyle prozaiczne, że możliwe jest zastosowanie dodatkowych rzeczy, które mogłaby wyeliminować ten problem. Przykładem takich czynności może być wyjazd samochodem z terenu własnej posesji. Konieczne jest wielokrotne wysiadanie z pojazdu, aby takie bramy zamykać i otwierać. Jest to kłopotliwe szczególnie dla osób starszych lub takich, które mają trudności z poruszaniem się. Może to sprawiać problemy także zwyczajnym osobom wtedy, gdy panują mrozy lub pada ulewny deszcz. Na szczęście pojawiają się nowoczesne systemy, które umożliwiają nam automatyczne sterowanie taką bramą i to bez konieczności wysiadania z samochodu. W ten sposób taka czynność staje się znacznie prostsza, a my nie musimy wykonywać zbędnych ruchów.

Napędy do bram przesuwnych

Napędy do bram działają w oparciu o sygnały radiowe. Wychodzą one z pilota i trafiają do odbiornika, który zlokalizowany jest tuż przy napędzie bramy. Daje on sygnał mechanizmowi, że konieczne jest otworzenie bramy. Na tej podstawie siłowniki sprawiają, że brama się stopniowo rozsuwa. Podobnie działa to w sytuacji, gdy chcemy taką bramę zamknąć. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że możliwości możemy rozszerzyć i dodać inne funkcjonalności do takiego pilota. Wtedy moglibyśmy sterować światłem, bramą garażową oraz wieloma innymi rzeczami. Do tego konieczny jest też dodatkowy odbiornik, którego ceną może być stosunkowo wysoka. Tego rodzaju bramy sprawdzają się bardzo dobrze w warunkach domowych, ponieważ zwiększają komfort życia. Na dodatek pozwalają na znacznie sprawniejsze zarządzanie naszą posesją i dają możliwość zwiększenia bezpieczeństwa.

Zastosowanie

Ręczne otwieranie bramy może być kłopotliwe /sxc,hu

Ręczne otwieranie bramy może być kłopotliwe /sxc,hu

Stosowanie bram tego rodzaju jest w wielu przypadkach bezpieczniejsze od standardowych. W ich przypadku wystarczy posiadanie wytrycha, aby móc dostać się do środka. W ten sposób łatwo jest stworzyć sobie drogę ucieczki lub stworzyć możliwość kradzieży samochodu. Automatyka do bram Wrocław jest jednak znacznie trudniejsza do obejścia. Przede wszystkim dlatego, że konieczne jest sterowanie falami radiowymi – nie są one tak łatwe do pokonania. Na dodatek nie musimy się obawiać, że dojdzie do jakichś nieoczekiwanych wypadków – całość wyposażona jest w czujniki, które wykluczają możliwość zmiażdżenia kogoś. Jest to istotne w przypadku, gdy posiadamy zwierzęta domowe lub małe dzieci. Nie musimy się obawiać o ich bezpieczeństwo.

Warto zajrzeć również na: