Aranżacja łazienki dla dużej rodziny

Aranżacja łazienki dla dużej rodziny

15 lutego 2016 Wyłącz przez Piotr

Zupełnie inaczej urządza się łazienkę dla singla, który rzadko bywa w domu, niż dla wielodzietnej rodziny. W obu przypadkach ważna jest funkcjonalność, ale co innego bierze się pod uwagę przy wykańczaniu tych wnętrz.

Wszystko zależy od projektu
Jeśli mieszkasz razem z rodzicami, mężem i trójką dzieci, a dodatkowo nie możecie pozwolić sobie na dwie łazienki… przed Tobą ekstremalnie trudne zadanie, ale wszystko zależy od dobrego projektu. Taka łazienka powinna, by przede wszystkim przestronna, jeśli jednak metraż ogranicza możliwości jej urządzenia należy pamiętać o odpowiedniej ergonomii. Powinny się  w niej znaleźć wszystkie potrzebne elementy i urządzenia. Z pewnością przyda się kabina prysznicowa, ale też wanna, która umożliwi odstresowującą kąpiel. Świetną opcją jest połączenie tych dwóch elementów, na rynku znajdziesz wiele wygodnych wanien z natryskiem.

woman (sxc.hu)

woman (sxc.hu)

Pamiętaj o odległościach
Skoro łazienka ma być używana przez cała rodzinę, przyda się duża umywalka i spora przestrzeń przy niej. Miejmy na uwadze poranne kolejki do toalety! Konieczne jest także miejsce na dużą, pojemną pralkę, suszarkę i kosz na brudną odzież.

Odpowiednia glazura
Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniej glazury. Płytki ceramiczne do łazienki muszą być wytrzymałe na wilgoć, a także uszkodzenia, wygięcia i zabrudzenia. Wybór jest bardzo duży, pamiętajmy o tym, że płytki powinny pasować do pozostałych elementów wyposażenia.

Ogranicz dodatki do minimum
Pamiętaj też, że im mniej kosmetyków i urządzeń znajduje się na wierzchu tym lepiej i przede wszystkim bezpieczniej dla dzieci. Zadbaj więc o to, by wszystko chować do szafek i szuflad. Zwłaszcza jeśli chodzi o urządzenia elektryczne, jak suszarka czy prostownica. Im mniej drobiazgów znajduje się na zewnątrz tym estetyczniej wygląda wnętrze. Kolorystykę dodatków dobierz tak, by komponowała się dobrze z pozostałymi elementami.

Warto zajrzeć również na: