Alternatywne sposoby na dotarcie do celu

Alternatywne sposoby na dotarcie do celu

18 maja 2015 Wyłącz przez Maks

Jeżeli nasz samochód ulegnie uszkodzeniu i nie będziemy w stanie z niego skorzystać to na dobrą sprawę mamy cztery rozwiązania, z których możemy awaryjnie skorzystać. Nie wszystkie z nich są idealne, wiele z nich jest kosztownych, ale wszystkie z nich pozwolą nam dotrzeć na miejsce docelowe. Jednym z podstawowych jest komunikacja zbiorowa. Jest to najbardziej dostępny ze środków transportu, bo na dobrą sprawę wszyscy mogą z niego korzystać. Ograniczeniami jest to, że musimy długo czekać na poszczególne kursy i nie jesteśmy w stanie podjechać pod samo miejsce docelowe, a często jeszcze całkiem sporo podchodzić o własnych nogach. Dlatego nie będzie to szczególnie dobre rozwiązanie na dłuższych transach, bo najpewniej będziemy musieli korzystać z połączeń przesiadkowych a to marnuje naprawdę sporo czasu i powoduje, że będziemy spóźnieni na spotkanie.

Wypożyczalnia pojazdów

Inną możliwością jest skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów. Jeżeli w naszym mieście działa coś podobnego to możemy po prostu na szybko wynająć jakiś samochód i dojechać na miejsce z niedużym opóźnieniem. Jeżeli nadrobimy w trasie to może okazać się, że wcale się nie spóźnimy, a komfort podróży będzie podobny jak w przypadku własnego samochodu. Niestety wydatki będą dość spore, bo wynajem samochodu jest rzeczą raczej kosztowną – w awaryjnej sytuacji warto będzie jednak wydać te pieniądze, aby dojechać na czas. Możemy skorzystać również z tanie taxi Wrocław. Jest to jeden z lepszych sposobów, ponieważ będziemy mogli wezwać je naprawdę szybko i to pod sam nasz dom. Nie będziemy musieli załatwiać formalności w wypożyczalni i w miarę tani dotrzemy do celu. Jest to jedno z wygodniejszych rozwiązań, bo nie będziemy musieli prowadzić pojazdu, a i tak dotrzemy do celu. Taksówkarze mogą znać skróty i dotrzemy jeszcze szybciej niż chcieliśmy.

Niesprawny samochód to poważny problem (sxc.hu)

Niesprawny samochód to poważny problem (sxc.hu)

Podwózka przez znajomego

Ostatnią z możliwości jest poproszenie kogoś ze znajomych lub rodziny, aby nas zawiózł na miejsce. W takim przypadku koszty nie będą zbyt duże, bo jedynie zwrócimy za paliwo i kupimy coś na podziękowanie, ale jest to pewnego rodzaju kłopot i głupia sytuacja. Wiele osób zgadza się na taką podwózkę tylko dlatego, że znajdujemy się w ciężkiej sytuacji i nie potrafią odmawiać. Nie jest im na rękę wyjazd o tej porze, ale mimo wszystko się zgadzają. Dlatego z takiej możliwości powinniśmy korzystać tylko w ostateczności, gdzie nic innego nie jesteśmy w stanie wymyślić.

Warto zajrzeć również na: