Agregat prądotwórczy – osobista minielektrownia

Agregat prądotwórczy – osobista minielektrownia

16 września 2014 Wyłącz przez admin

Dla większości osób przerwa w dostawie prądu jest czymś co można bez trudu przeboleć. Co prawda jest to pewnego rodzaju utrudnienie, które wpływa na to jak spędzamy czas, ale kilka godzin bez dostępu do energii elektrycznej nie powinno stanowić problemu. Dzieje się tak głównie z uwagi na to, że w żaden sposób nie jesteśmy uzależnieni od jego działania. Jednak nie każdy może tak powiedzieć. Zdarzają się takie sytuacje, gdy prąd jest niezwykle ważny i właściwie odpowiada za to czy dana osoba będzie w stanie przeżyć czy może nie. Dobrym przykładem jest szpital, gdzie wielu pacjentów podtrzymywanych jest przy życiu za pomocą specjalistycznej aparatury. Do nich zaliczyć można przede wszystkim płucoserca, ale także samo wyposażenie sali operacyjnych. Niekiedy nawet kilka minut zwłoki może zaważyć o stanie zdrowia i życia osób postronnych.

Agregaty

Jednak szpitale przygotowane są na to, że może zdarzyć się przerwa w dostawie prądu. Przede wszystkim stosowany jest agregat prądotwórczy, który jest osobistą minielektrownię. Zasadza działania takiego urządzenia jest stosunkowo prosta. Spalanie benzyny powoduje, że zostaje wytwarzany prąd. W ten sposób możliwe jest wytwarzanie energii tak długo, jak tylko mamy zapasów benzyny. W szpitalach taka ilość wystarcza zazwyczaj na kilka lub kilkanaście godzin. W tym czasie konieczne jest przywrócenie dostawy prądu do szpitala. W przypadku, gdy usterka będzie na tyle poważna, że nie będzie to możliwe to zarządza się przewiezienie pacjentów do innych miejscowości. Oczywiście tylko tych, którzy są uzależnieni od energii elektrycznej.

Zastosowanie

W szpitalach prąd musi być ciągle dostępny /sxc.hu

W szpitalach prąd musi być ciągle dostępny /sxc.hu

Agregaty prądotwórcze mogą być wykorzystywane także w zastosowaniach domowych. Jest to dobry sposób, aby móc wytworzyć energię wtedy, gdy nie mamy stałego dostęp do niej. Przydaje się również w bardziej ekstremalnych warunkach – podczas wędrówki górskiej lub w miejscowościach, gdzie nie ma żadnej cywilizacji. W niektórych sytuacjach konieczne jest wezwanie pomocy lub zgłoszenie ważnej informacji. W takiej sytuacji można wyciągnąć agregat, który będzie wytwarzał energię elektryczną. Należy pamiętać, aby możliwości agregatu nie wykorzystać zbyt często. Głownie dlatego, że ceny benzyny są wysokie. Oznacza to, że korzystają z takiej energii elektrycznej jest bardziej kosztowne niż w przypadku bardziej konwencjonalnych metod. Jak widać – tego rodzaju urządzenia są przydatne i potrafią nawet przyczynić się do uratowania komuś życia. Warto wiedzieć jak się ich używa i do czego są tak naprawdę przeznaczone.

Warto zajrzeć również na: