A może domek drewniany ?

A może domek drewniany ?

4 sierpnia 2020 Wyłączone przez admin

Domy drewniane ostatnimi czasy przeżywają swoją drugą młodość, stają się coraz bardziej popularne i wiele osób decyduje się właśnie na nie. Nie ma się co dziwić w końcu mają one naprawdę wiele zalet. Jakich dokładnie ? Dlaczego ludzie decydują się właśnie na to rozwiązanie?

Czas budowy

Czas trwania standardowej budowy może być naprawdę wysoki, w końcu wymuszone są przerwy, podczas których elementy konstrukcji muszą wyschnąć. Tego typu i inne problemy znikają podczas budowy drewnianego domu, co sprawia że jego budowa może trwać nawet 3 miesiące. Co więcej nic nie szkodzi na przeszkodzie aby budowa odbywała się w zimie, w końcu jedynymi “mokrymi” pracami są fundamenty.

Koszty utrzymania

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy i uważa, że domy drewniane nie nadają się w naszym klimacie. To właśnie przez to budownictwo drewniane małopolska, jest jeszcze tak mało popularne, jednak z roku na rok zyskuje coraz to nowych zwolnników. Warto jednak pamiętać, że tak naprawdę utrzymanie domu drewnianego jest zdecydowanie tańsze niż standardowego. Dom drewniany nie tylko szybciej się nagrzewa ale także dzięki użytym odpowiednim materiałom, potrafi zatrzymać ciepło we wnętrzu na dłużej.

Klimat

W domach z drewna tworzy się korzystny mikroklimat, dzięki czemu nie tylko lepiej się w nim śpi ale także wstaje bardzej wypoczętym. Co więcej drewno posiada cechę samoregulacji wilgoci, czego nie oferują klasyczne, murowane domy.

Warto zajrzeć również na: