Zarządzaj domem według scenariusza.

Zarządzaj domem według scenariusza.

15 maja 2016 Wyłączone przez Piotr

Wyobraź sobie, że twój dom wie kiedy wracasz i odpowiednio wcześniej włącza ogrzewanie lub klimatyzację, a kiedy nie ma cię w mieszkaniu zmniejsza temperaturę i wyłącza niepotrzebne urządzenia. Wyobraź sobie, że twój dom czuwa nad bezpieczeństwem twojej rodziny, zabezpiecza przed włamaniem, pożarem, zalaniem czy wybuchem. Czy jest możliwa taka wygoda i oszczędność? Czy da się zarządzać domem według scenariusza?

To wszystko jest już możliwe, dzięki nowoczesnemu systemowi inteligentny dom, który powoli zaczyna zdobywać popularność na polskim gruncie. Koszt zamontowania takiego systemu jest oczywiście uzależniony od wielkości i specyfiki domu, ale mieści się w granicach od 40 tysięcy do 100 tysięcy złotych. Jednak duża część finansów zwraca się w ciągu już pierwszych lat użytkowania.

Dom prywatny (sxc.hu)

Dom prywatny (sxc.hu)

Jak to możliwe?
Ustalając własny scenariusz działania wszystkich urządzeń w domu i budżet, który możemy przeznaczyć na opłacenie prądu, wody i gazu możemy kontrolować za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie ich zużycie. Poza tym inteligentny dom daje możliwość zaprogramowania kiedy i z jakim natężeniem mają pracować konkretne sprzęty, dostosowuje się to do rytmu naszego dnia. Najważniejszym aspektem jest jednak bezpieczeństwo, jakie daje nam inteligentny system czujników i detektorów. Wykrywa on obecność trujących gazów w powietrzu, a także nieszczelność instalacji gazowych i hydraulicznych. W porę zaalarmuje odłączy zawory do wody, dopływ gazu i otworzy okna by zapobiec zatruciu.

Warto zajrzeć również na: