pastele nie tylko wiosenną porą!

pastele nie tylko wiosenną porą!

3 grudnia 2015 0 przez Piotr

Jesień kojarzy nam się z deszczową porą, smutkiem za oknem oraz szarością każdego dnia, a co za tym idzie – nieciekawymi ubraniami. Większość z nas szykuje na jesień smutne jesienne kolory, które najczęściej są połączeniem czarnego z brązem lub szarością. Nic dziwnego, że na naszych twarzach nie gości zadowolenie i czujemy się przygnębieni.

Wybierając kolory jesiennych ubrań nie musimy się kierować wyłącznie smutnymi klasycznymi kolorami. Brąz czy szarość nie jest modowym obowiązkiem jesienną porą. Równie dobrze sprawdzą się kolory pastelowe. Dzięki nim będziemy czuć się dużo lepiej, kolor noszony na ubraniach zagości również w naszych duszach. Ciemne kolory mogą być jedynie dodatkami, które będą podkreślać nasze stylizacje. Z drugiej strony nie będziemy się czuć jak paw, mając kilka różnych kolorów.

Jedna z najbardziej klasycznych jesiennych stylizacji są te, gdzie możemy zauważyć ponczo. Jest one szczególnie modne tego sezonu. Ponadto jest wygodne i naprawdę daje ciepło.

sxc.hu

sxc.hu

Zacznijmy jednak od początku.Jeśli planujemy ubrać się w pastelowe ubrania zacznijmy od jasnobrązowych spodni, najlepiej jeśli będą one materiałowe. W tym przypadku świetnie sprawdzą się chinosy. Jeśli spodnie będą w miarę obcisłe możemy pozwolić sobie na sweter over size. Sweter najlepiej z golfem w kolorze białym lub ecru.

W przypadku obuwia świetnie sprawdzą się botki na wysokim obcasie, również w lekkim beżowym kolorze. Postarajmy się by były one jednolitego koloru, nie wprowadzą wtedy zamieszania. Kluczowym momentem w tej stylizacji będzie ponczo. Podstawowy kolor musi współgrać z resztą ubrać, dlatego powinno być one ecru lub beżowe z kolorowym uzupełnieniem. Właśnie tutaj będą nasze pierwsze skrzypce, pastelowe kolory , które orzeźwią nasz ubiór oraz humor.

Do tego typu stylizacji najlepszym wyborem będą torebki david jones w jasnych (najlepiej beżowych) kolorach. W zależności od sytuacji możemy dobrać małe torebki typu: kopertówka lub większe – shop bag’i.

Warto zajrzeć również na: