Nigdy nie możemy wiedzieć w jaki sposób potoczy się nasze życie. Być może w przyszłości nasz stan materialny się pogorszy np. w przypadku, gdy stracimy dobrze płatną pracę. Jeżeli wcześniej posiadaliśmy jakieś zobowiązania finansowe to w takiej sytuacji możemy mieć po prostu problemy z ich spłatą. Niestety banki lub inne podmioty nie będzie to szczególnie interesowało. Co prawda mamy możliwość niekiedy wziąć urlop od spłaty kredytu na kilka miesięcy, ale nie zawsze będzie to rozwiązywało nasz problem. Praca we współczesnych czasach nie leży na ulicy i często trzeba wielu miesięcy zanim znajdzie się coś odpowiedniego. Dlatego w wielu sytuacjach możemy po prostu zostać ze spłatą rat, a nie będziemy mieli do tego żadnych pieniędzy. Jeżeli będziemy zwlekać ze spłatą to z pewnością zainteresuje się naszą spłatą komornik. Jest to osoba, której zadaniem jest uzyskanie zapłaty dla wierzyciela – w tym przypadku dla instytucji, która udzieliła nam pożyczki bądź też kredytu.

Komornik

Komornik sądowy przy sądzie rejonowym w Chrzanowie ma możliwość zagarnąć mienie dłużnika, aby w ten sposób pokryć zobowiązanie wierzyciela. Na szczęście przedmiotem egzekucji nie mogą być dowolne rzeczy. Jest zbiór przedmiotów, które nie mogą zostać nam zabrane. Są to między innymi zwierzęta domowe, patenty, własność intelektualna, środki higieniczne, narzędzia potrzebne do wykonywania pracy, alimenty, stypendia, pamiątki rodzinne oraz inne. W ten sposób najważniejsze dla nas rzeczy nie będą mogły zostać zabrane i w późniejszym czasie zlicytowanie. Dlatego warto jest pomyśleć wcześniej czy na pewno będziemy w stanie spłacać pożyczkę. Jeżeli czujemy wątpliwości lub nastroje w naszej firmie nie są zbyt dobre to powinniśmy raczej wstrzymać się z tak wielkim zobowiązaniem.

Powinniśmy uważać na kredyty i pożyczki (sxc.hu)

Powinniśmy uważać na kredyty i pożyczki (sxc.hu)

Licytacje

Przedmioty, które zostaną odebrane od nas przez komornika trafią w późniejszym czasie na licytację. W ten sposób możliwe będzie ich spieniężenie i przekazanie pieniędzy do wierzyciela. La ludzi postronnych będzie to duża szansa na to, aby odkupić nasze rzeczy za bez cen. W wielu przypadkach można kupić coś takiego bardzo tanio. Dlatego tego rodzaju licytacje z reguły cieszą się dużym powodzeniem. Zwłaszcza wtedy, gdy osoba od której pochodzi majątek była wcześniej bogata i ma wiele cennych i interesujących rzeczy w swoim domu. Wtedy możemy stać się właścicielami czegoś kosztownego, ale za stosunkowo małe pieniądze.

Warto zajrzeć również na: