Jak liczyć kalorie?

Jak liczyć kalorie?

17 kwietnia 2020 1 przez Maks

Liczenie kalorii każdego posiłku może wydawać się dziwne dla osób nie interesujących się swoją dietą, ale to właśnie dzięki temu możemy utrzymać lub nawet zmniejszyć wagę. W jaki sposób należy liczyć zapotrzebowanie kaloryczne naszego organizmu i kaloryczność każdego posiłku?

Zapotrzebowanie kaloryczne

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest obliczenie naszego własnego zapotrzebowania kalorycznego. Jest to ważne, gdyż kaloryczność wszystkich posiłków w ciągu dnia musi być mniej więcej równa (jeśli chcemy utrzymać wagę) lub o około 300 kcal mniejsza (jeśli chcemy schudnąć) od naszego zapotrzebowania. Istnieją różne parametry, które musimy wziąć pod uwagę podczas obliczania zapotrzebowania https://www.bodypak.pl/pl/wsb/808_jak-nie-przytyc-podczas-kwarantanny-czesc-1-j.html, dla każdego ta wartość będzie inna.

Kaloryczność posiłków

Bardzo często informacja o kaloryczności produktu jest zawarta na opakowaniu, jednak może się zdarzyć, że nie mamy do niego dostępu. Aby obliczyć kaloryczność danego produktu czy posiłku warto pamiętać o tym, że bardziej kaloryczne będą produkty zawierające dużą ilość tłuszczów i węglowodanów. Warzywa są najmniej kaloryczne, a owoce, choć zdrowe, mają dużo węglowodanów, więc warto jeść je z rozwagą.

Warto zajrzeć również na: